Aktualności

 • Rocznica Odzyskania Niepodległości przez Polskę
  09.11.2018

  100 LAT NIEPODLEGŁOŚCI
             1918 - 2018

  Z okazji  100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę w naszej szkole zrobiło się uroczyście i biało - czerwono. Dzieci przyszły w strojach galowych, do których przypięto kotyliony. Uczniowie reprezentujący niemal wszystkie klasy przygodowali krótki występ, w którym opowiedzieli jak oni, młode pokolenie Polaków rozumieją, czym jest Ojczyzna, Naród, Wolność, Patriotyzm.... 
  Jednak zanim to nastąpiło, o godzinie 11:11 wszyscy uroczyście odspiewali hymn państwowy, aby oddać hołd swojej Ojczyźnie. 

 • Ślubowanie Klasy Pierwszej
  25.12.2018

  25 października 2018 roku odbyło się Ślubowanie Uczniów Klasy Pierwszej.
  Dzieci,  pod czujnym okiem Pani Wychowawczyni i przy wsparciu starszych kolegów, zaprezentowały wierszyki i piosenki przed rodzicami, nauczycielami i uczniami. Następnie uroczyście ślubowały godnie reprezentować szkołę i być wzorowymi uczniami. Przypieczętowały to odciskiem palca. Po wszystkim udały się na zasłużony słodki poczęstunek przygotowany przez swoich rodziców.

 • Dzień Szalonej Skarpetki!
  22.03.2018

  21 marca obchodziliśmy Dzień Szalonej Skarpetki. Z tej okazji Samorząd Uczniowski zorganizował konkurs na najbardziej Szaloną Skarpetkę. Pierwsze miejsce zajęła Ewelina Śmierzyńska z kl. VI, drugie Emilia Śmierzyńska z kl. III, trzecie Arkadiusz Florek z kl. II. 
  Klasa pierwsza otrzymała wyróżnienie za zaangażowanie. Zwycięzcy dostali dyplomy i upominki. Gratulujemy!

 • Witaj Wiosno!
  21.03.2018

  Uczniowie naszej szkoły wspólnie i radośnie powitali Wiosnę! Wszyscy wzięli udział w szkolnym konkursie plastycznym na najpiękniejszy portret Pani Wiosny! Każda klasa miała za zadanie wykonać pracę według własnego pomysłu, przy użyciu różnych materiałów i technik. Ostateczny efekt rzucił jury na kolana - wszystkie portrety były piękne, kolorowe i oryginalne! Po dłuuuugich i trudnych naradach ostatecznie pierwsze miejsce przyznano klasie trzeciej, siódma zajęła drugie miejsce.  Zwycięzcy otrzymali słodki poczęstunek. Za ciężką pracę dzieci otrzymały cukierki! 
  GRATULUJEMY WSZYSTKIM UCZNIOM  I DZIĘKUJEMY ZA PIĘKNE PORTRETY!!! 

 • Spotkanie z dietetykiem.
  27.02.2018

  W ramach lekcji wychowania fizycznego uczniowie klas starszych uczestniczyli w spotkaniu z dietetykiem. Zajęcia zorganizowane przez Panią Sylwię Barto umożliwiły dzieciom zapoznanie się z zasadami zdrowego żywienia, składem produktów żywnościowych czy konsekwencjami, jakie grożą tym, którzy często sięgają po słodycze i fastfoody.

 • Dzień Babci i Dziadka
  09.02.2018

  Jak co roku nasi najmłodsi uczcili Dzień Babci i Dziadka. Z tej okazji dzieci z oddziału "0" recytowały wierszyki, a uczniowie klasy pierwszej zatańczyli krakowiaka. Następnie na scenę wkroczyła druga i trzecia klasa, aby zaprezentować scenki o Babciach i Dziadkach, np. jak się poznali nasi dziadkowie, co z nimi można robić w wolnej chwili. 
  Podsumowaniem spotkania był słodki poczęstunek dla przybyłych gości i ich milusińskich. 

 • Konkurs na kalendarz adwentowy rozstrzygnięty!
  06.12.2017

  6 grudnia rozdano nagrody zwycięzcom plastycznego konkursy z jezyka niemeckiego na Najpiekniejszy Kalendarz Adwentowy.
  Pierwsze miejsce zajęła Oliwia Ciężowska i Klaudia Pawłowska, które wspólnie przygotowały pracę konkursową. Na podium znalazła się również Paulina Górska z klasy VII. Zwycięzcom i wyróżnionym wręczono nagrody rzeczowe i dyplomy. Gratulujemy!

 • Tłusty czwartek
  08.02.2018

  8 lutego, z okazji Tłustego Czwartku wszyscy uczniowie naszej szkoły otrzymali pączka. Nie obyło się bez dokładek, w końcu w takim dniu można pozwolić sobie na więcej. W klasach zapanował spokój i cisza, przez które przebijały się tylko odgłosy oblizywania i konsumowania. 
  W tym dniu szkołę odwiedził Probosz parafii Leśnej Polany, by w ostatnich dniach karnawału zaśpiewać kolędę i pomodlić się z uczniami.

 • Czekoladowa wycieczka.
  06.02.2018

  6 lutego uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w "pysznej" wycieczce do fabryki Wedla w Warszawie.
  Mogli spróbować czekoladowych wyrobów i deserów, była też fontanna czekoladowa. Każdy dostał torcik wedlowski do udekorowania według własnego pomysłu. Zabawa była...słodka! Wszyscy wrócili szczęśliwi i czekoladowi :)

 • Warsztaty
  08.01.2018

  8 stycznia w naszej szkole odbyły się warsztaty z robienia świec żelowych. Uczniowie mogli poznać metody ich tworzenia i ozdabiania.

 • Wigilia szkolna
  21.12.2017

  21 grudnia uczniowie, rodzice i pracownicy szkoły jak co roku zebrali się, aby razem spędzić ostatni dzień przed przerwą świąteczną. Po wspólnym kolędowaniu i podzieleniu się opłatkiem, wszyscy zasiedli przy jednym stole. W przedświątecznej atmosferze spożywano wigilijne potrawy i wesoło rozmawiano. Nie zabrakło również drobnych słodkości dla grzecznych dzieci. 

 • Wycieczka do Kołacinka
  20.12.2017

  Uczniowie klas młodszych odwiedzili Krainę Świętego Mikołaja. Były prezenty, zdjęcia i mnóstwo radości!

 • Wspólne kolędowanie
  19.12.2017

  Tuż przed Świętami Bożego Narodzenia uczniowie wszystkich klas mieli okazję wspólnie poćwiczyć kolędowanie. Przy dźwiękach instrumentów rozbrzmiewały znane pieśni bożonarodzeniowe! Za wspaniały koncert i dobrą zabawę dziękujemy!

 • Wycieczka do CNK
  07.12.2017

  Już kolejny raz nasi uczniowie mogli znaleźć się w  niezwykłym świecie nauki i techniki w Warszawie. 7 grudnia odwiedzili Centrum Nauki Kopernik, gdzie doświadczali, poszukiwali odpowiedzi i obserwowali tamtejsze wystawy.

 • Turniej Mikołajkowy
  06.12.2017

  6 grudnia odbyły się nietypowe lekcje wychowania fizycznego! Uczniowie klas IV i VII uczestniczyli w Turnieju Mikołajkowym. Konkurencje dotyczyły zabaw i gier sportowych rozgrywanych w rzędach. 
  Zwycięzcami tego dnia byli tak naprawdę WSZYSCY!!!

 • Zbiórka dla zwierzaków

  Zbiórka dla zwierzaków
  02.12.2017

  W ramach Szkolnego Wolontariatu uczniowie zorganizowali zbiórkę karmy, misek i koców dla schroniska dla zwierząt w Celestynowie.
  Najbardziej hojni darczyńcy otrzymali drobny upominek.

   Zbiórka dla zwierzaków - Obrazek 1

 • Uroczyste otwarcie szkoły!
  20.10.2017

         20 października 2017r. w naszej szkole odbyło się uroczyste otwarcie sali gimnastycznej wraz z nowym skrzydłem placówki. Przecięciem biało-czerwonej wstęgi oddano do użytku nowoczesną, zmodernizowaną szkołę. Znalazły się w niej: nowoczesna sala gimnastyczna, sanitariaty i przebieralnie przy hali, nowe sale dydaktyczne, sekretariat i gabinet dyrektora, pomieszczenie monitoringu szkoły i hali, pomieszczenia wc dla dzieci oraz przejście do starszej  części szkoły, która została z kolei zmodernizowana. Zadbano również o otoczenie placówki odświeżając go i ozdabiając zielenią. Cały teren oraz budynek zostały dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych.   
          W tej ważnej dla okolicznych mieszkańców uroczystości  wzięli udział Marszałek Senatu RP – Stanisław Karczewski, Burmistrz Tarczyna Barbara Galicz, Burmistrz Miasta i Gminy Piaseczno Zdzisław Lis, Wójt Gminy Prażmów Sylwester Puchała, wójt gminy Pniewy Wiesław Nasiłowski, medalista olimpijski i rekordzista Europy w biegu na 100 m – Marian Woronin, przedstawiciele Ministerstwa Sportu i Turystyki, Urzędu Marszałkowskiego, kuratorium oświaty, służb mundurowych, dyrektorzy i kierownicy lokalnych instytucji, radni i sołtysi oraz proboszczowie miejscowych parafii.        
      Zaproszeni goście kolejno zabierali głos, wyrażając podziw dla wykonanej pracy, podkreślając przy tym nowoczesność i użyteczność zrealizowanej inwestycji.    
          Całość spotkania została uwieńczona programem artystycznym uczniów naszej szkoły, chóru szkolnego i zaproszonego na uroczystość Chóru Tarczyńskiego. Największy entuzjazm gości wywołały występy w wykonaniu uczniów klasy pierwszej, którzy odtańczyli krakowiaka w strojach ludowych, oraz układ akrobatyczno – taneczny zaprezentowany przez uczennice klas starszych. Po zakończonych występach wszyscy udali się na zwiedzanie nowo wybudowanej i zmodernizowanej szkoły.
           Wszystkim Gościom dziękujemy za przybycie, Rodzicom za pomoc w przygotowaniu uroczystości, nauczycielom za przygotowanie uczniów, a dzieciom za niezapomniany występ!       
          
  Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z uroczystości.

   

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa im. M. Kaczyńskiego w Pracach Małych
  Prace Małe
  ul. Piaseczyńska 34
  05-555 Tarczyn
 • 227 277 568

Galeria zdjęć