Środa 21.02.2018

O szkole

Przez ostatnie lata Gmina Tarczyn zrealizowała wiele inwestycji na terenie naszej szkoły. Dzięki temu dzieci mogą uprawiać sport i zażywać ruchu na świeżym powietrzu, co w dzisiejszych czasach jest bardzo ważne. Do dyspozycji są obecnie dwa place zabaw, w tym jeden wybudowany w ramach rządowego programu „Radosna szkoła”. Ponadto uczniowie mogą korzystać z dwóch boisk – dużego, trawiastego oraz małego, ze specjalną nawierzchnią do gier zespołowych. Pozwala to dzieciom na aktywne spędzanie czasu w szkole podczas lekcji i na świetlicy.

Nasza szkoła to placówka z tradycjami, jednak w nowoczesnym wydaniu. W ramach dotacji europejskich sala komputerowa została wyposażona w nowe komputery i monitory, z których dzieci w pełni korzystają od września.

Ponadto w jednej z sal lekcyjnych została zamontowana tablica multimedialna. Dzięki temu uczniowie mają możliwość skorzystania na lekcjach z wielu ciekawych, dostępnych obecnie pomocy multimedialnych. Pozwala to także na prowadzenie interesujących lekcji.

W szkole systematycznie wymienia się meble szkolne. W tym roku dzieci otrzymały nowe ławki i krzesełka oraz szafki do oddziału przedszkolnego i jednej z sal lekcyjnych.

Witamy!

Drodzy Uczniowie,

na tej stronie będziecie mogli obejrzeć zdjęcia z imprez szkolnych, wycieczek a także zapoznacie się z bieżącymi informacjami. Mamy nadzieję, że strona przypadnie Wam do gustu i okaże się przydatna.

• 09.02.2018

Jak co roku nasi najmłodsi uczcili Dzień Babci i Dziadka. Z tej okazji dzieci z oddziału "0" recytowały wierszyki, a uczniowie klasy pierwszej zatańczyli krakowiaka. Następnie na scenę wkroczyła druga i trzecia klasa, aby zaprezentować scenki o Babciach i Dziadkach, np. jak się poznali nasi dziadkowie, co z nimi można robić w wolnej chwili.
    Podsumowaniem spotkania był słodki poczęstunek dla przybyłych gości i ich milusińskich.

• 06.12.2017

6 grudnia rozdano nagrody zwycięzcom plastycznego konkursy z jezyka niemeckiego na Najpiekniejszy Kalendarz Adwentowy.
    Pierwsze miejsce zajęła Oliwia Ciężowska i Klaudia Pawłowska, które wspólnie przygotowały pracę konkursową. Na podium znalazła się również Paulina Górska z klasy VII. Zwycięzcom i wyróżnionym wręczono nagrody rzeczowe i dyplomy. Gratulujemy!

• 08.02.2018

8 lutego, z okazji Tłustego Czwartku wszyscy uczniowie naszej szkoły otrzymali pączka. Nie obyło się bez dokładek, w końcu w takim dniu można pozwolić sobie na więcej. W klasach zapanował spokój i cisza, przez które przebijały się tylko odgłosy oblizywania i konsumowania.
    W tym dniu szkołę odwiedził Probosz parafii Leśnej Polany, by w ostatnich dniach karnawału zaśpiewać kolędę i pomodlić się z uczniami.

• Szkoła Podstawowa im. M. Kaczyńskiego w Pracach Małych
    Prace Małe