• Tłusty Czwartek 2022

• Słodka chwila 😋 tak świętowaliśmy Tłusty Czwartek 🍩 było słodko i wesoło 🤪 Pani Dyrektor ogłosiła zawody - kto zje pączka bez oblizywania się 😋 zadanie nie było łatwe, ale Nasi uczniowie poradzili sobie doskonale ☺️

• Sala terapii integracji sensorycznej

• Zapraszamy do obejrzenia zdjęć naszej nowej sali do terapii integracji sensorycznej.

Czym jest integracja sensoryczna? Jest to złożony proces, który umożliwia organizowanie i porządkowanie bodźców płynących zarówno z otoczenia (dotyk, smak, zapach, słuch, wzrok) oraz z wnętrza ciała (równowaga, czucie płynące z mięśni i stawów, ułożenie ciała w przestrzeni, grawitacja). Integracja sensoryczna umożliwia celowe działanie i celowe reagowanie na sytuacje, których doświadczamy, pozwala zrozumieć otaczający nas świat Stanowi ona fundament edukacji i rozwoju społecznego.

Zaburzenia integracji sensorycznej to coraz częstszy problem występujący u dzieci. Zadaniem terapii integracji sensorycznej jest integracja zmysłów, czyli doprowadzenie do płynnego ich współdziałania co będzie skutkowało polepszeniem  jakości życia dziecka, jego osiągnięć edukacyjnych i społecznych.

Zapraszamy do zapoznania się z najczęstszymi objawami zaburzeń integracji sensorycznej: https://pstis.pl/pl/html/index.php?str=podstrona_objawy

• Oddział przedszkolny

• Prezentujemy zdjęcia odnowionej sali oddziału przedszkolnego. Ściany oddziału zostały na nowo pomalowane. Do dyspozycji dzieci są liczne gry, książki, klocki, stolik do zabawy, lalki i inne. Każde dziecko ma swoją szafkę, w której może przechowywać książki oraz materiały plastyczne. Wkrótce zostaną założone również rolety na okna. Zapraszamy do udziału w rekrutacji (Szczegóły w zakładce "rekrutacja")